Değerli Müşteri ve Tedarikçilerimiz,

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının, ülkemizdeki yayılımını engellemek/geciktirmek üzere aldığımız tedbirler ve uygulayacağımız çalışma koşullarımız aşağıda belirtilmiştir.

Tüm çalışanlarımız bu kurallara bağlı kalacağını şimdiden taahhüt eder.

  • 14 kuralı içeren, koronavirüsten korunma planı tüm çalışanlarımıza sözlü olarak anlatılmış ve yazılı olarak çevresindekilerin de bilgilendirilmesi amacıyla dağıtılmıştır.
  • Ortak kullanım alanlarının tamamı ile firmamıza ait olan personel servis araçlarımız dezenfekte edilmiş olup min. haftada bir tekrarlanacaktır.
  • Üretim bölümü dahil işletmemizin bir çok noktasına dezenfektan sıvısı konulmuştur. Tüm çalışanlarımız hijyen kurallarına uyması sağlanmıştır.
  • 65 yaş üstü çalışanlarımız 2 hafta süreyle evlerine gönderilmiştir. İstanbul’da ikamet eden ve toplu taşıma aracı kullanarak işyerine gelen pazarlama grubu çalışanlarımız, haftanın belirli günlerinde dönüşümlü olarak ofiste, diğer zamanlarda evlerinden online olarak çalışacaktır.
  • İşyerine girişlerde istisnasız tüm çalışanların ateşi ölçülecektir. 37.8 derecenin üzerinde ateşi olanlar maske takılarak evlerine ve/veya sağlık kuruluşuna gönderilecektir.
  • Ortak kullanılan servis araçlarının, yemekhanenin, tuvaletlerin bir seferde daha az kişi tarafından kullanımını sağlamak, üretim çalışanları arasındaki 1,5 metre mesafeyi koruyabilmek amacıyla üretim bölümünü 2 vardiyaya çıkartılmıştır.
  • Personel yemekleri, özel vakumlu ambalajında kişiye özel olarak tedarik edilmesi sağlanmıştır.
  • Koronavirüs salgını sebebiyle, psikolojik açıdan rahatsızlık duyan çalışanlarımız talep etmeleri halinde yıllık izinlerini ve/veya yıllık izin hakkı yok ise 2 haftayı geçmemek kaydıyla ücretsiz izin kullanabileceklerdir.
  • Fabrikamıza dışarıdan gelen kargo, nakliye ve diğer hizmet sağlayıcılar, maske, eldiven v.b. hijyen ekipmanlarını kullanır şekilde fabrikamızın sadece “A” kapısından giriş yapacaklardır. Gelen ve giden her türlü malzeme transferi açık alanda yapılacak olup işyeri personeli harici kişiler işletme ve üretim bölümlerine alınmayacaklardır.

Bu koşullar altında sizlere, hiçbir şeyden ödün vermeden en iyi şekilde hizmet vermeyi sürdürebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Saygılarımızla.